Mariusz Boruszek

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z 2003 roku.

Studiował w trybie Indywidualnego Toku Studiów pod patronatem prof. dr hab. Witolda Modzelewskiego. Bronił pracę magisterską u prof. dr hab. Adama Zielińskiego.

W 2004 roku rozpoczął aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu. Od 2007 r. od momentu zdania egzaminu adwokackiego praktykuje czynnie zawód w Spółce Partnerskiej Adwokaci Zarębski Zapotoczny Boruszek w Opolu.

W ramach Spółki zajmuje się stałą obsługa prawną podmiotów gospodarczych z branży budowlanej, transportowej, samochodowej oraz usług marketingowych i reklamowych.

W ramach w/w obsługi zapewnia stałą dostępność w przedsiębiorstwie dla właścicieli firm oraz przedstawicieli zarządu. Obecność adwokata pozwala na optymalizację procesu decyzyjnego w ramach prowadzonej firmy. Reprezentuje firmę przed Sądami i Urzędami, bierze udział w posiedzeniach zarządu, doradza w zakresie prawnych aspektów prowadzonej działalności gospodarczej.

Prowadzi też w ramach Spółki skuteczną windykację należności sądowych na terenie całego kraju poprzez współpracę ze sprawdzonymi komornikami.

W ramach pomocy osobom fizycznym prowadzi sprawy najczęściej dotykające problemów życia codziennego, w zakresie spraw o zapłatę, spraw rodzinnych, rozwodowych, spadkowych, majątkowych oraz o naruszenie dóbr osobistych.

Skutecznie reprezentuje pokrzywdzonych w procesach cywilnych i karnych w zakresie uzyskania satysfakcjonującego odszkodowania.

Z powodzeniem reprezentuje podejrzanych i oskarżonych w procesach karnych na każdym etapie postepowania tj. Na etapie postępowanie przygotowawczego (przedsądowego), Sądowego oraz Wykonawczego.

Włada językiem angielskim.

Mariusz Boruszek 
Telefon: (+48) 77 442 55 85
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.