Michał Zarębski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pracę magisterską - z zakresu prawa handlowego - pisał u prof. dr. hab. Antoniego Witosza.

W latach 1998 -2000 odbywał zagraniczne staże, w tym w kancelarii Fidal Societe d'Advocats w Paryżu, podczas których zdobywał doświadczenie z zakresu prawa handlowego oraz poznawał praktyczne zagadnienia z zakresu obsługi prawnej średnich i dużych przedsiębiorstw. 

W 1999-2000 przygotowywał rozprawę doktorską - z zakresu prawa gospodarczego - pod kierunkiem prof. dr. hab. Antoniego Witosza, poszerzając swą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu prawa handlowego i cywilnego.

W latach 2001 – 2005 odbywał aplikację pod patronatem Dziekana Izby Adwokackiej w Opolu adwokata Jacka Ziobrowskiego. Z uwagi na charakter Kancelarii mecenasa Jacka Ziobrowskiego, która specjalizowała się w sprawach z zakresu prawa karnego poszerzył swoje horyzonty i zdobył konieczne doświadczenie do reprezentowania podejrzanych i oskarżonych w procesach karnych.

Po odbyciu aplikacji adwokackiej, zwieńczonej egzaminem i wpisem na listę adwokatów, rozpoczął w 2005 roku samodzielną praktykę adwokacką. W ostatnich 10 latach prowadził z powodzeniem szereg spraw z zakresu karnego i cywilnego. Uwieńczeniem tego było wybranie go w grudniu 2010 roku przez użytkowników portalu  – „Skuteczny Adwokat.pl”  Prawnikiem Miesiąca Województwa Opolskiego.

Obsługa prawna świadczona na rzecz placówek medycznych i związany z tym udział w procesach wpłynął na poszerzenie jego spektrum zawodowego o sprawy z dziedzin: błędów w sztuce lekarskiej, zadośćuczynienia za krzywdę, renty odszkodowawczej i jednorazowego odszkodowania.

W okresie ostatnich kilku lat rozszerzył swoją praktykę zawodową i wyspecjalizował się w sprawach rodzinnych. Szczególnie są mu bliskie problemy związane z rozwiązaniem małżeństwa (rozwód, separacja) w ich następstwie podziału majątku, sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnimi dziećmi, pochodzenia dziecka – ustalenia bądź zaprzeczenia ojcostwa oraz alimentów.

Włada językiem francuskim

Pomysłodawca i założyciel kancelarii Adwokaci Zarębski Zapotoczny Boruszek Spółka Partnerska.”

Michał Zarębski
Telefon: (+48) 77 442 55 83
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.